Jak exponát vypadá
Jak exponát vypadá: 
Autor textu
Autor textu: 
O čem je tento exponát
O čem je tento exponát: 
Čas se zastaví, kamera vás obletí a vy se ocitnete třeba v MATRIXU. Kdo by to nechtěl zkusit? U nás v Techmánii máte jedinečnou možnost si díky stejnojmennému exponátu tento trik vyzkoušet.
V akčním sci-fi filmu Matrix z roku 1999 byl poprvé použitý velmi jednoduchý trik, který vypadá jako by postava předvádějící nějaký karatistický úder zamrzla v čase a kamera rotovala kolem něj.

Teorie

Možnosti trikových postupů jsou dnes téměř neomezené. Jediným možným limitujícím prostředkem je cena triku. Jedním z triků je i efekt zmrazení času (advanced time freeze). Nejdokonalejší a zároveň nejsložitější metodou je použití řady fotoaparátů, které se spustí v ten samý okamžik. To je usnadněno počítačovým ovládáním. Fotografie se pak následně složí v jednotlivé snímky do časové osy. Je to velmi efektní trik, ale je technicky náročné nastavit všechny fotoaparáty na současnou expozici.

Použití této techniky v reklamě RipCurl Mirage BoardShort z roku 2010.

Exponát Matrix v Techmanii využívá stejný trik. 48 fotoaparátů je umístěno do kruhu. Ty vyfotí ve stejný okamžik situaci v kruhu a pak se snímky naskládají za sebe. Díky tomu vznikne efekt rotujícího obrazu okolo objektu.

Záběry projektu The 360 Project.
Autor textu
Autor textu: 
Tento text se týká exponátu
Tento text se týká exponátu: 
Uvedený exponát je součástí expozice
Uvedený exponát je součástí expozice: 

Rezervace a nákup vstupenek

Recepce

Poradíme Vám s objednáním a nákupem vstupenek.